Dünya ile “doğru” bağlar kurmak için ISTexpo

Türkiye’de dış ticaretin geliştirilmesi ve hak ettiği noktaya ulaştırılması hedefiyle hizmet veren ISTexpo; yurtdışı ve yurtiçi fuarlarında uzmanlaşmış, profesyonel çözümler sunan uzman bir markadır.

ISTexpo, fuarcılık alanında da sektördeki başarısını kanıtlamıştır. 2007’de dünyanın en büyük uluslararası fuar organizasyonu olan Reed Exhibitions ile işbirliği yapan ISTexpo, Türkiye’de T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayelerinde GYODER ile sektörün en önemli etkinliği olan ‘’Gayrimenkul Zirvesi ve ISTANBUL REstate Fuarı’’nı düzenlemiştir. 2011’de Avrupa’nın en büyük etkinlik şirketi Informa ile yaptığı anlaşmayla finans, bankacılık, otomotiv, bilişim ve enerji konularındaki konferans ve fuarları da Türkiye’de düzenlemeye başlamıştır.

Yılda yaklaşık 24 fuar organizasyonu gerçekleştiren şirket, bugüne kadar 20 ülkede 150’den fazla yurtdışı fuarda, 1000’i aşkın Türk firmasını “hedef pazarlar” ile buluşturmuş ve ülkemiz ihracatçılarına hedef pazarların kapılarını aralamıştır.

ISTexpo ayrıca Reed Exhibitions ile kurduğu, fuar düzenleme yetki belgesine sahip ISTANBUL REstate Fuar Organizasyon A.Ş’nin de ana hissedarıdır.