#

HABERLER

HABERLER

PROMOSYONSHOW İSTANBUL 2022'nin TANITIMI DENİZLİ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği PROMOTÜRK, Türkiye Buluşmaları kapsamında üyeleriyle bu kez tekstilin merkezi Denizli’de bir araya geldi.

 

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşma kapsamında  PROMOTÜRK Başkanı Mehmet Yücetürk, 28 Eylül - 1 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek PROMOSYON SHOW fuarı başta olmak üzere planlanan çalışmaları üyeleriyle paylaştı. Türkiye’deki dernek üyeleriyle güçlü bir bağ kurduklarını dile getiren  PROMOTÜRK Derneği Başkanı Mehmet Yücetürk; “Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra STK ve özel sektör temsilcileri ile iş birlikteliğimizi pekiştiriyoruz. 28 yıldır faaliyette olan derneğimizin çatısı altında birçok ihracatı arttırıcı çalışmalar yapmaktayız. Sektördeki fuar organizasyonlarını çok önemiyoruz. Artık promosyon hayatımızın bir parçası oldu. Promosyona doğru kanalla, doğru emtialarla ulaşmak çok önemli. 28 Eylül - 01 Ekim 2022 tarihleri arasında yapacağımız PROMOSYON SHOW fuarımız sektörümüze ve ülke ekonomimize büyük katkı sağlayacaktır. Bugün baktığımızda Amerika’nın yıllık promosyon sektörü hacmi 25 milyar dolar, Avrupa’nın 20 milyar Euro, Türkiye’nin ihracat hedefi ise 500 milyon dolardır. Bugün de Denizli’deki tekstil ihracatçılarını kendi sektörümüze ve fuarımıza kazandırmak. Promosyon ve hediyelik eşya sektörüne dair her türlü teknolojik yenilikleri, ürün ve fırsatları yurt içi tüketicilerimizin yanı sıra uluslararası alıcılar ile araya getirmek istiyoruz. Ürün tedariki noktasında ülkemiz; lokasyon, kalite ve hız anlamında büyük avantaja sahip. Amacımız ülke ekonomimize en iyi katkısı sağlamak” dedi.

Konuşmasının ardından katılımcılardan hem sektörün geleceği hem de fuarın içeriği ile ilgili sorulara cevap veren PROMOTÜRK Derneği Başkanı Mehmet Yücetürk burada olmak hem şahsım  hem de ekibim adına oldukça mutlu olduğumuz bir zaman dilimi. Sektöre ve Promosyonshow İstanbul Fuar’ına gösterilen ilgi ve misafirperverlik içinde teşekkür etti.